Kapacita 7 nanometrů je téměř plná! Tržby TSMC v červenci meziročně vzrostly o 14%, dynamika třetího čtvrtletí je silná

Společnost Core Technology News, slévárna TSMC (12), oznámila v červenci tržby 84,758 miliard tchajwanských dolarů (stejná jednotka), pokles o 1,3% za měsíc, roční nárůst o 14%, druhý nejvyšší měsíční výkon v letošním roce. Kumulované příjmy za leden až červenec činily 544,461 miliard juanů, meziročně o 2% méně.

Očekává se, že se očekávané příjmy TSMC ve třetím čtvrtletí sníží mezi 282 a 185,85 miliard juanů, což je nárůst o 18% v tomto čtvrtletí. Je optimistické, že smartphony vstoupí do hlavní sezóny dodávek a začne se poptávka po vysokorychlostních počítačích 5G a kapacita 7 nanometrů bude téměř plná. Je to hlavní růstová dynamika ve druhé polovině roku.

V reakci na pokrok v pokročilých procesech prezident Wei Zhejia poukázal na to, že proces se zvýšeným obsahem 7 nanometrů byl sériově vyráběn. Očekává se, že se objem ve třetím čtvrtletí zvýší. Poptávka po každé platformě je silná až do příštího roku. Proces zvýšeného celkového 7 nanometrů a 7 nanometrů přispěje letos k TSMC 25. % výnosů.

Pokud jde o předpověď 6nm, návrh bude dokončen v druhé polovině příštího roku a čtvrtý čtvrtletí příštího roku bude sériově vyráběn; 5nm bude těžit z 5G předem a silné poptávky a zrychlí masovou výrobu v první polovině příštího roku.

Co se týče zásob zákazníků, Wei Zhejia odhalila, že zákazníci designu IC budou ve druhém čtvrtletí nadále klesat a ve druhé polovině roku obnoví sezónnost; pokud jde o firemní zásoby, jsou optimistické zhruba ve druhé polovině roku a úroveň zásob a dny se ve třetím čtvrtletí současně sníží. A převedeny na tržby.

Pokud jde o kapitálové výdaje, Wei Zhejia uvedl, že s cílem uspokojit silnou poptávku zákazníků v rámci zrychleného vývoje 5G se očekává, že se roční kapitálové výdaje zvýší z předchozích 10 až 11 miliard USD. Podrobné údaje budou zveřejněny v říjnové finanční zprávě.

E-mailem: Info@ariat-tech.comHK TEL: +00 852-30501966PŘIDAT: Rm 2703 27F Ho King Comm Center 2-16,
Fa Yuen St MongKok Kowloon, Hongkong.