Senzory CMOS mají nedostatek! Cena je vzácná a neklesla po dobu 5 po sobě jdoucích sezón.

Podle zprávy Yahoo News byl obrazový senzor pro smartphony v této sezoně (10.-prosinec 2019) transakční cena dokončena, bude stejná jako v předchozí sezóně (červenec-září 2019), zatímco 13-megapixelový obrazový snímač CMOS Jednotková cena se očekává, že se v tomto čtvrtletí bude pohybovat kolem 1,7 USD a cena zůstane po páté čtvrtletí v řadě stejná.

Zpráva poukázala na to, že náklady na hromadnou výrobu elektronických součástek a výrobků jsou sníženy a postupný pokles cen je normou a ceny CMOS jsou vzácné, když zůstávají stabilní.

Důvodem je to, že ačkoli je prodej chytrých telefonů nasycený, počet nasazených objektivů se zvýšil, což zvyšuje poptávku po CMOS, aby nadále rostl. Přestože výrobci CMOS zvýšili dodávky, nabídka stále nedokáže dohnat nárůst poptávky, což má za následek pokračující nedostatek zboží na trhu a nedostatek zboží bude pokračovat až do příštího roku, takže se očekává, že ceny budou nadále být v budoucnosti plochý.

Analytici zdůraznili, že se očekává, že příští rok cena obrazových snímačů CMOS zůstane zhruba na stejné úrovni, zatímco produkty s nízkým počtem pixelů mohou ceny zvýšit kvůli nedostupným zásobám.

Podle japonské výzkumné firmy Techno Systems Research se očekává, že se velikost globálních trhů obrazových senzorů CMOS v roce 2023 rozšíří na přibližně 8,6 miliardy, což představuje nárůst o 60% ve srovnání s rokem 2018 (asi 5,3 miliardy).

E-mailem: Info@ariat-tech.comHK TEL: +00 852-30501966PŘIDAT: Rm 2703 27F Ho King Comm Center 2-16,
Fa Yuen St MongKok Kowloon, Hongkong.