Čínsko-americká hospodářská a obchodní dohoda o fázi I: Čína slibuje od Spojených států nákup polysilikonu, důležitého polovodičového materiálu.

15. ledna Čína a Spojené státy formálně podepsaly první fázi hospodářské a obchodní dohody. Tato dohoda zahrnuje závazek Číny koupit v příštích dvou letech 200 miliard amerických dolarů, z toho 77,7 miliard USD ve výrobních produktech, a mezi nimi je i polysilicon.


Rozumí se, že polysilikon je důležitým materiálem pro solární panely a polovodiče. Čína dominuje v oblasti výroby solárních panelů a Čína představuje více než 92% celosvětové poptávky po polysilikonu.


Norská polysilikonová společnost REC Silicon má ve Spojených státech dvě továrny a cena akcií prudce stoupla. REC, Hemlock Semiconductor a Wacker Polysilicon, tři zbývající hráči z polysilikonu ve Spojených státech, všichni uvítali zvýšené nákupy Číny.

Dříve v roce 2014 Čína uvalila na americký polysilikon tarif a současně důrazně dotovala čínské domácí společnosti, což vyvíjí tlak na REC. V loňském roce byla uzavřena továrna ve Washingtonu a propuštěno 450 lidí. Odvětví doufá, že nová dohoda usnadní dlouhodobý konflikt mezi Čínou a americkým solárním průmyslem a umožní oběma stranám přechod od nepřátelských vztahů ke společné spolupráci.

Generální ředitel Hemlock Semiconductor řekl, že doufá, že osada přinese lepší konec, protože polysilicon je životně důležitou surovinou pro solární panely a polovodiče.

E-mailem: Info@ariat-tech.comHK TEL: +00 852-30501966PŘIDAT: Rm 2703 27F Ho King Comm Center 2-16,
Fa Yuen St MongKok Kowloon, Hongkong.