Konečně dokončil akvizici! AMS kupuje 55% Osramu za 4,6 miliardy EUR

6. prosince AMS oznámila úspěšnou akvizici více než 55% akcií společnosti Osram za 4,6 miliardy EUR. Konečné výsledky budou oznámeny příští úterý.

Hlas akvizice OSRAM společností AMS trval méně než půl roku. V polovině července letošního roku se objevila zpráva, že AMS získá OSRAM za cenu 38,5 EUR za akcii, ale AMS to popřela s tím, že po vyhodnocení společnost věří, že akvizice není dostatečná. V srpnu AMS oznámila, že získá OSRAM za cenu 38,5 EUR za akcii s hodnotou 4,3 miliardy EUR. Do října společnost AMS zvýšila nabídku ze 4,3 miliardy EUR na 4,9 miliardy USD (asi 4,45 miliardy EUR), ale největší akcionář Allianz Global Investment Company OSRAM byl odmítnut kvůli nízkým cenám. Po několika kolech her obě společnosti konečně dosáhly dohody a úspěšně se sloučily s nabídkovou cenou 4,6 miliardy EUR.

Přestože je tento proces krutý, úspěšná akvizice je dobrým výsledkem pro obě strany.

Minulé podnikání AMS je příliš závislé na Apple a hledá diverzifikovaný rozvoj a obchodní průlomy v jiných oblastech, zatímco polovodičová technologie OSRAM je široce používána v oblastech, jako je autonomní řízení, inteligentní osvětlení připojené k městu a automobilové osvětlení, které zvýšily AMS. Hodně prostoru pro obchodní rozšíření.

Amy Flecher, viceprezidentka pro tržní komunikaci v AMS, uvedla, že tyto dvě společnosti se vzájemně doplňují. „Osram je lídrem v oblasti viditelných a neviditelných zářičů světla a doufá, že posílí své schopnosti v oblasti designu IC, optiky a optických obalů. AMS AMS chce posílit své vedoucí postavení v oblasti nosných raket.“ Obě společnosti se připojují nutí stát se globálním lídrem v oblasti senzorové optoelektroniky. Analytici uvedli, že se očekává, že roční výnosy kombinované společnosti dosáhnou 5 miliard EUR.

Za zmínku stojí, že fúze a akvizice společnosti Osram byly slyšeny již v polovině února tohoto roku. Americká investiční společnost Bain Capital a Carlyle Group chtěla společně získat všechny akcie společnosti Osram, ale jednání byla odložena o několik měsíců, a konečně to je ono. Po zveřejnění finanční zprávy společnosti Osram ve třetím čtvrtletí navrhla dozorčí rada a představenstvo přijmout nabídku od amerických investorů za cenu 3,8 miliardy USD, ale šéf společnosti ji odmítl. Nyní, když jsme dosáhli dohody s AMS, musíme na vás opravdu čekat.

E-mailem: Info@ariat-tech.comHK TEL: +00 852-30501966PŘIDAT: Rm 2703 27F Ho King Comm Center 2-16,
Fa Yuen St MongKok Kowloon, Hongkong.