Technologie Intel EMIB pomáhá dosáhnout meziprocesového propojení

Většina čipů v dnešních smartphonech, počítačích a serverech se skládá z několika menších čipů uzavřených v pravoúhlém balíčku.

Jak to obvykle komunikuje s více čipy včetně CPU, grafické karty, paměti, IO atd.? Odpověď odhalí inovativní technologie Intel s názvem EMIB (Embedded Multi-Chip Interconnect Bridge). Je to složitý vícevrstvý tenký křemíkový plátek menší než zrnko rýže, který sousedním čipům umožňuje přenášet velké množství dat sem a tam úžasnou rychlostí až několika gigabajtů za sekundu.

Technologie Intel EMIB (Embedded Multi-Chip Interconnect Bridging) pomáhá dosáhnout komunikace mezi CPU, grafickou kartou, pamětí, IO a mnoha dalšími čipy. EMIB je složitý vícevrstvý tenký křemíkový plátek menší než voňavé rýžové zrno, který může přenášet velké množství dat mezi sousedními čipy. (Tento obrázek byl schválen společností WaldenKirsch / Intel Corporation)

V současné době Intel EMIB zrychluje tok dat mezi téměř 1 milionem notebooků a zařízení FPGA (pole programovatelných hradlových polí) po celém světě. S tím, jak se technologie EMIB stává hlavním proudem, toto číslo brzy vzroste a pokryje více produktů. Například „GPU„ PonteVecchio “pro obecné účely vydaná společností Intel 17. listopadu používá technologii EMIB.

Tato inovativní technologie, která splňuje jedinečné potřeby zákazníků, umožňuje architektům čipů kombinovat specializované čipy rychleji než kdykoli předtím. Tradiční konkurenční metoda návrhu nazývaná interposer je implementována umístěním více čipů ve vnitřním obalu na v podstatě jednovrstvý elektronický substrát a každý čip je vložen na jeho horní část. Křemík EMIB je menší, pružnější a hospodárnější a zvýšil hodnoty šířky pásma o 85%. Díky tomu mohou vaše produkty včetně notebooků, serverů, procesorů 5G, grafických karet atd. Běžet mnohem rychleji. Příští generace EMIB může tuto hodnotu šířky pásma také zdvojnásobit nebo dokonce ztrojnásobit.

E-mailem: Info@ariat-tech.comHK TEL: +00 852-30501966PŘIDAT: Rm 2703 27F Ho King Comm Center 2-16,
Fa Yuen St MongKok Kowloon, Hongkong.