Čipy Micron, SK Hynix a Western Digital snižují produkční čipy, Samsung: Neřežím výrobu

Podle BusinessKorea výrobci paměťových čipů, jako jsou Micron Technology, SK Hynix a Western Digital, oznámili, že při poklesu globální poptávky sníží výrobu. Společnost Samsung Electronics místo toho uvedla, že by nesnížila výrobu paměťových čipů, ale spíše reagovala na měnící se tržní prostředí zvýšením efektivity svých výrobních linek.

Pro rozhodnutí společnosti Samsung Electronics existují dva hlavní důvody.

Zaprvé se to týká obav z monopolů na ceny. Hlavní světoví výrobci paměťových čipů, jako jsou Micron Technology a SK Hynix, ohlásili plány na snížení výroby a chování společnosti Samsung bez redukce je považováno za způsob stabilizace cen.

Ve skutečnosti probíhá příslušný soudní proces. V dubnu 2018 americká advokátní kancelář HagensBerman podala žalobu v severní části Kalifornie a tvrdila, že společnosti Samsung Electronics, SK Hynix a Micron Technology zvýšily cenu čipů DRAM tím, že využily 95% svého podílu na trhu a omezily výrobu. Advokátní kancelář podala v roce 2006 obdobnou žalobu, ve které musí žalovaný zaplatit 300 milionů dolarů.

Za druhé, rozhodnutí společnosti Samsung je založeno na její technologické nadřazenosti. I bez úmyslného snížení počtu čipů mohou vyšší úrovně mikrofabrikace vést k nižším výnosům. Důvodem je, že vyšší úrovně mikrofabrikace vedou k nižším výnosům a vyžadují více času na výrobu čipů.

Kromě toho vyšší úrovně mikrofabrikace vedou k větší produkci čipů a nákladově efektivnějším výsledkům při stejném vstupu destičky. S poklesem globálních cen polovodičů se pro výrobce polovodičů stává stále více nutné snižování nákladů na základě mikro-výroby.

Pokud jde o konkurenceschopnost nákladů, Samsung Electronics již obsadila své místo v tomto odvětví. Ve druhém čtvrtletí letošního roku činila provozní marže její polovodičové obchodní jednotky 21,1%. Pro srovnání je marže provozního zisku jednotky ve druhém čtvrtletí 2018 55,1%, zatímco marže provozního zisku SK hynix klesla z 53,7% na 9,9%.

E-mailem: Info@ariat-tech.com HK TEL: +00 852-30522540 PŘIDAT: Byt / Rm A17 9 / F, Silvercorp Mezinárodní věž 707-713 Nathan Road MongKok, Hong Kong.