Pořadí výkonů polovodičových společností ve třetím čtvrtletí: Intel na prvním místě, Sony vstoupila do seznamu poprvé

Podle zprávy webové stránky mynavi zveřejnila společnost IHS Markit pro průzkum trhu ve třetím čtvrtletí roku 2019 pět desítek polovodičových společností, které se konaly 5. prosince 2019 místního času, společnost Intel se umístila na prvním místě a společnost Sony vstoupila do seznamu poprvé.

Podle údajů zveřejněných společností HIS činily celkové tržby na trhu s polovodiči ve třetím čtvrtletí roku 2019 111,3 miliard USD, meziroční pokles o 14,7% a mezičtvrtletní pokles o 15,3%. Trh s pamětí v prvních třech čtvrtletích roku 2019 a v loňském roce meziročně poklesl o 34,4%, což je větší pokles. Podle analytiků HIS se prodej pamětí zrychlí ve čtvrtém čtvrtletí roku 2019. Avšak vzhledem k prudkému poklesu cen paměti v průběhu celého roku není celkové zotavení trhu s polovodiči vysoké.


Ve třetím čtvrtletí se společnost Intel umístila na prvním místě v prodeji polovodičových společností. Ve druhém čtvrtletí se tržby zvýšily o 16,3% a tržby v sektoru SSD a paměti o 37,2%. Vladimir Galabov, hlavní analytik IHS Markit, uvedl, že Intel dosáhl dobrých výsledků ve všech oblastech podnikání, zejména v oblasti bezdrátového obchodu. „Intel poskytuje FPGA a ASSP pro modemy v zařízeních a celulárních základních stanicích a těží z rostoucí poptávky v této oblasti.“

Jedinou japonskou polovodičovou společností, která bude na seznamu, je Sony. Ve 3. čtvrtletí se tržby meziročně zvýšily o 27,1% a oproti předchozímu čtvrtletí se zvýšily o 41,5%. Jeden top ten. Díky trendu na trhu s chytrými fotoaparáty se obchod s obrazovými senzory CMOS společnosti Sony rozvíjí a společnost Sony se v současné době připravuje na investice do rozšíření výrobní kapacity. Kromě toho analytici HIS Markit také předpovídají, že v důsledku tažení japonské výroby, i když se japonský průmysl služeb letos mírně rozrostl, je zotavení stále nedostatečné a celkový japonský hospodářský výsledek se letos sníží.

E-mailem: Info@ariat-tech.comHK TEL: +00 852-30501966PŘIDAT: Rm 2703 27F Ho King Comm Center 2-16,
Fa Yuen St MongKok Kowloon, Hongkong.