Tři bývalí vedoucí pracovníci společnosti Apple v oblasti čipové divize založili společnost s čipovými servery

Podle agentury Reuters tři bývalí vedoucí pracovníci společnosti Apple pro polovodiče zodpovědní za čip iPhone zahájili spuštění.

Uvádí se, že Gerard Williams III, Manu Gulati a John Bruno založili společnost, která navrhuje procesory pro datová centra, nazvaná NUVIA, a v současné době vyvíjí procesory s kódovým označením Phoenix. Cílem NUVIA je konkurovat současným lídrům v oboru Intel a AMD.

Společnost v pátek uvedla, že od společnosti Dell a několika společností z oblasti Silicon Valley získala 53 milionů dolarů, což jí do konce roku pomůže rozšířit se ze 60 zaměstnanců na zhruba 100 zaměstnanců.

Společnost Reuters uvedla, že Williams sloužil více než devět let jako hlavní architekt centrální procesorové jednotky Apple a systému na čipu. Gulati pracuje s Apple již osm let a podílí se na vývoji mobilních systémů na čipu. Bruno pracoval pět let v týmu architektury platformy Apple. Před nástupem do NUVIA působili také Gulati a Bruno ve společnosti Google.

Williams řekl agentuře Reuters, že jejich plánem je vytvořit čip, který je rychlejší, energeticky účinnější a bezpečnější než stávající procesory datových center.

Cílem společnosti Nuvia je naučit se lekci a navrhnout výkonné čipy pro malá inteligentní zařízení napájená bateriemi, jako je iPhone, a dále je aplikovat na velké servery datových center s vysokou spotřebou energie.

Patrick Moorhead, analytik společnosti Moor Insights & Strategies, uvedl, že ačkoli NUVIA je novým účastníkem v oboru, osnovy jejího zakládajícího týmu ukazují, že se jedná o silnou novou společnost. Řekl, že každý z čipů nové generace Apple vylepšil výkon ve třech rukou a tyto tři získaly cenné zkušenosti s vývojem a designem čipů.

E-mailem: Info@ariat-tech.comHK TEL: +00 852-30501966PŘIDAT: Rm 2703 27F Ho King Comm Center 2-16,
Fa Yuen St MongKok Kowloon, Hongkong.