Pod dveřmi Botongu přidejte další bitvu! 10,7 miliardy USD oficiálně vyhrálo firemní podnikání společnosti Symantec

Poté, co se americký akciový trh ve čtvrtek zavřel, Broadcom oficiálně ohlásil akvizici korporátního podnikání společnosti Symantec za hotovost 10,7 miliardy USD.

Uvádí se, že po oznámení se akcie Broadcomu zvýšily o 1% v obchodování po hodinách; Akcie společnosti Symantec byly po uzavření pozastaveny, ale při obnovení obchodování během několika hodin vzrostly o 5%.

Broadcom již řadu let provádí akvizice. Společnost se pokusila koupit výrobce čipů Qualcomm za více než 100 miliard dolarů, ale skončila neúspěchem, protože americký prezident Trump intervenoval a zablokoval obchod. Poté Broadcom získala softwarovou společnost CA Technology za téměř 19 miliard dolarů. Dohoda s CA Technology pomohla společnosti Broadcom dosáhnout obchodní diverzifikace.

Tato akvizice představuje druhou největší sázku na software poté, co společnost Broadcom získala technologii CA.

Broadcom uvedl, že akvizice by podle očekávání měla generovat 2 miliardy USD v tržeb a očekává se, že za 12 měsíců po dokončení dosáhne synergií provozních nákladů více než 1 miliarda USD.

Společnost Symantec ve svém prohlášení uvedla, že dohoda bude dokončena do konce roku 2019.

Ve skutečnosti se objevily zvěsti o zprávách, které Broadcom chce získat Symantec. Podle zpráv z poloviny července však byla akvizice obchodních jednání společnosti Symantec společností Broadcom ukončena kvůli rozdílům v transakčních cenách. Než se jednání minulý měsíc rozpadla, Broadcom diskutoval o koupi celé společnosti Symantec.

Poté, co se jednání rozpadla, obě strany pokračovaly v diskusích a Broadcom upravil svou akvizici společnosti Symantec tak, aby se zaměřila na získání podnikového podnikání společnosti Symantec, které podniku slouží.

E-mailem: Info@ariat-tech.comHK TEL: +00 852-30501966PŘIDAT: Rm 2703 27F Ho King Comm Center 2-16,
Fa Yuen St MongKok Kowloon, Hongkong.